Als ouders willen we uiteindelijk allemaal hetzelfde: een gedegen islamitische opvoeding geven, een goede relatie met ons kind en een goede toekomst voor ons kind in dunya en akhirah.
Het zou ook fijn zijn als ze gewoon goed luisteren, positief in het leven staan, weerbaar zijn en uiteindelijk trotse moslims worden met een sterke, onwrikbare identiteit.
Maar hoe bereik je dat eigenlijk? Hoe stuur je het gedrag van je kind aan binnen een positieve, islamitische opvoeding? Daar gaat deze cursus over.
Wat kun je verwachten?
- hoe je de relatie met je kind kunt verbeteren
- hoe je ervoor kunt zorgen dat je kind beter luistert
- hoe je je kind stimuleert en motiveert
- hoe je effectief communiceert met je kind
- hoe je het beste kunt belonen & straffen (o.a. de ‘pedagogische tik’ vanuit pedagogisch en islamitisch perspectief)
Zeker sinds corona is het de vraag: Zijn wij als ouders ongeduldiger geworden of onze kinderen vervelender? De motivatie van onze kinderen lijkt minder, ze luisteren misschien minder goed en de communicatie tussen ouders en kinderen wankelt. We hebben soms moeite om de relatie positief en vertrouwd te houden en we weten dat we iets met belonen en straffen moeten, maar wat werkt nou precies?
Alles wat je leert tijdens deze cursus, is gebaseerd op principes uit de islamitische pedagogiek en de moderne wetenschap. Broer en zus Hamza en Sara vatten de beste inzichten voor je samen en banen een weg voor je door het oerwoud aan pedagogische theorieën en adviezen.
Docenten

drs. Hamza Akkar
Theoloog, geestelijk verzorger en eerstegraads docent

drs. Sara Akkar-Groenendijk
Kinder- en Jeugdpsycholoog
Wat eerdere deelnemers zeggen




Veelgestelde vragen
Wanneer vindt deze cursus plaats?
Deze cursus is vooropgenomen en kun je op ieder moment bekijken dat jou uitkomt.
Hoe lang krijg ik toegang tot de cursus?
Je kunt de cursus 2 maanden lang terug kijken! Zo heb je alle tijd om de cursus zelf in te plannen en op je eigen tempo te volgen.
Hoe lang duurt de cursus?
De cursus bestaat uit enkele tientallen modules, die je telkens kunt afronden om je progressie bij te houden. In totaal zijn alle modules meer dan 3 uur bij elkaar.
Mag ik de cursus met anderen bekijken?
Er rust copyright op de cursus en deze is alleen bedoeld voor de koper. Uw account is persoonlijk en mag niet met anderen gedeeld worden. Het is vergelijkbaar met een treinkaartje; eenieder koopt een eigen kaartje. Wij geven geen toestemming voor meekijken, verveelvoudigen, delen, kopiëren of verspreiden van de cursus. Indien je de cursus met anderen wil bekijken, dienen zij de cursus zelf aangeschaft te hebben. Wel mag u ons altijd mailen in geval van een huishouden dat bestaat uit 3 of meer geïnteresseerden. Wij kunnen dan een extra gezinskorting aanbieden in sha Allah.
Contact
Voor vragen kunt u ons mailen op info@ipep.nl
Training Inhoud
Beoordelingen en recensies

Elke (toekomstige) ouder zou er zijn voordeel uit kunnen halen. De Islamitische normen en waarden hebben de voorhand en gelukkig niet etniciteit, Alhamdulilah, 'dat is "hun" probleem'. Het zou nog mooier zijn als er in het vervolg meer Islamitische etiquette wordt uitlegd voor degene die er (nog) niet bekend mee zijn. Bv. Waarom rechts beginnen? Meer waarde? Consequenties? Allahumma Barik lakum.